Krajowa Konferencja
Wytwarzania Gier Komputerowych
Gdańsk 6 - 8 września 2013

WGK 2013: I create games

Wreszcie możemy podzielić się informacją, która emocjonuje nas od wielu miesięcy: konferencja twórców gier WGK 2013 odbędzie się 6-8 września w Gdańsku, będzie jej towarzyszyło hasło I create games”. Tym razem zdecydowaliśmy, że jeden krok do przodu to dla nas za mało. Razem z wami podbijemy Europę!

W chwilę po zakończeniu poprzedniej edycji konferencji, bardzo ciepło przyjętej, rozpoczęliśmy prace nad tegoroczną. Długie dyskusje naszej ekipy wyłoniły jasną filozofię WGK 2013 – musi to być polska konferencja dla europejskich twórców, na europejskim poziomie. Tę ideę zawarliśmy w prostym, jasnym haśle wydarzenia: „I create games”. Chcemy, aby każdy z naszych gości, bez względu na kraj pochodzenia, dumnie identyfikował się z tą deklaracją. To hasło dedykujemy każdemu indywidualnemu uczestnikowi WGK 2013: projektantowi, programiście, grafikowi, weteranowi i początkującemu. Każdemu twórcy gier. 

Tymczasem nasza praca nie ogranicza się do organizacji konferencji. WGK to nie tylko wydarzenie, to ludzie zaangażowani w działania promocyjne i edukacyjne związane z tworzeniem gier – w Polsce i na świecie. Nasz patronat i pomoc otrzymała impreza Startup Sprint Gry, która odbyła się 15-17 marca w Gdańsku. Delegacja WGK zjawiła się też na Festiwalu Fantastyki Pyrkon w Poznaniu, gdzie nasz główny organizator, Karol Gasiński, poprowadził rozmowy ze znanymi twórcami gier (Adrian Chmielarz z The Astronauts, Wojciech Pazdur z The Farm 51 i Eoin O`Doherty z Rovio), zaś Kacper Kwiatkowski opowiedział o Game Designie. 

Niebawem rozpoczniemy publikację kolejnych informacji na temat WGK 2013 oraz innych naszych działań, a mamy niejedno do opowiedzenia. W szczególności poznacie nasz zupełnie nowy system rejestracji, który w tej chwili poddawany jest ostatnim szlifom. Bądźmy w kontakcie!